Jennifer Aniston

Stand Up 2 Cancer-v září 2008

12. listopadu 2008 v 17:31 | Alys-sa

The Break-Up, Germany-12.6.2006

12. listopadu 2008 v 17:31 | Alys-sa

Jennifer-Festival v Cannes(2004)

12. listopadu 2008 v 17:30 | Alys-sa

Jak Jennifer začela...

3. listopadu 2008 v 18:49 | Alys-sa
Přestože Jennifer Aniston (39) je jednou z nejsledovanějších hollywoodských celebrit, stále si udržuje image obyčejné holky, díky níž kdysi získala roli Rachel v seriálu Přátelé.


Když se v roce 1994 připravovala výroba seriálu Přátelé, Jennifer Aniston neměla roli Rachel ani zdaleka jistou. Byla v postavení náhradnice, takže když se natáčely záběry doprovázející znělku - ono rozjařené šplouchání šestice přátel ve fontáně - účinkovala pouze v polovině z nich. Tehdy ovšem netušila, že je momentálně v sázce celá její budoucí kariéra. Netušil to ostatně ani nikdo jiný. "Nikoho tehdy nenapadlo, že se z Přátel stane takový hit. Ale zaplaťpámbu za to," konstatuje.

Sladký život Brada a Jen

Během deseti let vysílání Přátel se Jennifer proměnila v ostře sledovanou celebritu, o což se zasloužil nejen seriál, ale především její manželství s Bradem Pittem. Publicitě se ostatně nevyhýbali - jejich svatba stála milion dolarů, padlo na ni celé pole řezaných květin a velkolepou oslavu završil ohňostroj nad Tichým oceánem. Teprve později si začala uvědomovat, že možná není dobré být permanentně v hledáčku bulvárních i nebulvárních fotografů. "Stáli jsme na piedestalu, ale byli jsme manželé jako všichni ostatní," tvrdí Jennifer. "Jednou jsme se doma v televizi dívali na pořad, nazvaný Je skvělé být Brad a Jen. Bylo to o nás, jak jedeme do Skotska a do Řecka a máme dva barevně sladěné džípy. Já jsem na některých místech, která jsme podle nich navštívili, nikdy ani nebyla, vůbec to nebyl můj život. Koukali jsme na to a říkali si: ,Jo, to musí být fakt paráda, být Brad a Jen.´"
Temnější stránky života celebrit si Jennifer naplno uvědomila až poté, co se její manžel během natáčení filmu Mr. And Mrs. Smith zamiloval do kolegyně Angeliny Jolie a spolu s Jennifer krátce nato ohlásili rozchod. Vypukl novinářský hon na opuštěnou manželku, která navíc musela skousnout nesčetné fotografie "Brangeliny" procházející se na plážích v nejrůznějších exotických končinách a chovající v náručí malého Maddoxe (ano, je to s podivem, ale před pouhými třemi a půl lety měla Angelina Jolie jen jedno jediné dítě!). Jennifer si tehdy před novináři uložila bobříka mlčení, i když to pro ní bylo takřka nesnesitelné: "Jsem ukecaný člověk. Mám potřebu se z problémů vymluvit. Nemluvit o něčem je pro mě skoro nemožné," říká.

Obyčejná holka

Skončil seriál, který z ní udělal hvězdu. Skončilo manželství, které z ní udělalo hvězdu ještě větší. Bylo to jako v nějaké společenské hře: vracíš se na startovní políčko! Jennifer začínala od nuly, i když pochopitelně měla v ruce mnohem více trumfů, než když stála na startovní čáře poprvé. Rozhodla se znovu zúročit svou image "obyčejné holky" (která ovšem vypadá podstatně lépe než většina skutečných obyčejných holek). Z filmů, které v následujících letech natočila, byly nejlepší ty, ve kterých si zahrála role vzdáleně příbuzné seriálové Rachel: normální holku vyzbrojenou pro život suchým humorem. Ve filmu Hodná holka si zahrála pokladní ze samoobsluhy, která svou nespokojenost v životě řeší románkem s mladým loserem, v hořké komedii Zbožňuju prachy hrála uklízečku s bohatými kamarády. "Tyhle role mám ráda," říká. "Jsou jako ze života. Lidi si mohou říct - přesně s takovým klukem jsem chodila, nebo tohle je celá moje máma."
Kdoví proč ji pronásleduje fáma, že její filmy nevydělávají. A fakt je, že thriller Hra s nevěrou (ve kterém si Jennifer poněkud pomýleně zahrála intrikánskou femme fatale) a romantická komedi Co je šeptem… si u pokladen opravdu nevedly moc slavně. Ale ve skutečnosti je Jennifer - která bere za film na hollywoodské poměry celkem skromných 8 milionů - nejvýdělečnější americkou herečkou: podle žebříčku časopisu Forbes se producentům za každý dolar, který do ní investují, vrátí celých 17 dolarů (na snímku v právě natáčeném filmu - romantické komedii, kde hraje s Owenem Wilsonem).

Všechno je skandál

V posledních letech se z ní ovšem, přinejmenším pokud jde o bulvární novináře, stala poněkud tvrdší hráčka než v minulosti. Poučila se: "Dřív jsem se daleko víc starala o to, co si kdo o mně myslí nebo říká nebo píše. Ale potom, co se celý můj život ocitl pod mikroskopem, se to změnilo." Vztah k médiím se ostatně stal také hlavním důvodem její roztržky s jejím nynějším přítelem, zpěvákem Johnem Mayerem, s nímž se během letošního roku několikrát rozcházela a znovu dávala dohromady. Už když spolu začali chodit, John to v dubnu vykecal celému světu v naivní snaze novináře uchlácholit: "Poslyšte, není to žádný skandál, není to žádné velké téma, není to žádný problém a nepotřebuje to váš každodenní dohled." (Jenže každý, kdo zná mentalitu papparazziů, by mu už tehdy vysvětlil, že všechno, co se týká Jennifer Aniston, je skandál a velké téma a problém a rozhodně se to neobejde bez každodenního dohledu bulváru.) A když se potom v srpnu načas rozešli, John to opět bezelstně zveřejnil, tentokrát na internetu: "Nechci plýtvat časem toho druhého, když vím, že náš vztah není v pořádku," napsal na svých webových stránkách. Nyní jsou tedy John a Jen opět spolu. Ale vlastně je to jedno. Protože ať se mezi nimi stane cokoliv, Jennifer Aniston zůstane především univerzální kamarádkou, která, i když se pohybuje v nejvyšších patrech Hollywoodu, bude vždycky tak trochu jednou

Photoshoot 0.12

12. října 2008 v 12:25 | Alys-sa

Photoshoot 0.11

12. října 2008 v 12:24 | Alys-sa

Photoshoot 0.10

12. října 2008 v 12:23 | Alys-sa

Photoshoot 0.9

12. října 2008 v 12:22 | Alys-sa

Photoshoot 0.8

11. října 2008 v 18:05 | Alys-sa

Jennifer-On The Set Of Heś Just Not That Into You!

11. října 2008 v 17:44 | Alys-sa
Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting

Photoshoot 0.7

11. října 2008 v 17:38 | Alys-sa
Jennifer Aniston

Photoshoot 0.6

3. října 2008 v 20:17 | Alys-sa
photoshootovy.blog.cz773.jpg photoshootovy.blog.cz774.jpg photoshootovy.blog.cz775.jpg

Photoshoot 0.5

2. října 2008 v 16:36 | Alys-sa
photoshootovy.blog.cz291.jpg photoshootovy.blog.cz292.jpg photoshootovy.blog.cz293.jpg

Photoshoot 0.4

2. října 2008 v 16:31 | Alys-sa

Photoshoot 0.3

2. října 2008 v 14:57 | Alys-sa
Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting

Photoshoot 0.2

2. října 2008 v 14:57 | Alys-sa
photoshootovy.blog.cz294.jpg photoshootovy.blog.cz295.jpg photoshootovy.blog.cz296.jpg photoshootovy.blog.cz297.jpg

Photoshoot0.1

2. října 2008 v 14:56 | Alys-sa
Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting Free Image Hosting

Životopis Jenifer

2. října 2008 v 14:54 | Alys-sa
Povolání: Herečka
Věk: 39
Datum narození: 11. 02. 1969
Místo narození: Sherman Oaks, California, USA
Znamení: Vodnář

Životopis

Jennifer Aniston je dcera herce Johna Anistona (hvězda NBC televizního seriálu Tak jde čas "Days of Our Lives") a matky herečky/modelky. Jennifer vyrůstala v prostředí filmového podnikání. Je řeckého původu a rok svého dětství strávila právě v Řecku spolu se svými rodiči. Když však její otec dostal roli v sérii Love of Life, celá rodina přemístila do New Yorku (V době kdy ji bylo 9 let). Ve věku jedenácti let začala navštěvovat divadelní klub Rudolf Steiner School, kde se věnovala také kreslení. Její zkušenost z Rudolf Steiner School jí umožnila objevit spalující vášeň pro svět umění, kde záhy prokázala své kvality. Pár jejich maleb bylo dokonce vystaveno v prestižním newyorském Metropolitan Museum of Art (Metropolitní Muzeum Umění).

Svou hereckou kariéru započala na newyorské škole High School of the Performing Arts, kde promovala v roce 1987. Po jejím dokončení v roce 1987 vytvořila několik vynikajících divadelních rolí ve hrách jako "For Dear Life" v Public Theatre nebo v "Dancing on Checker's Grave". Jejím televizním debutem se stala TV serie "Molloy", a poté následovaly další jako "Ferris Bueller", "The Edge" a "Muddling Through", "Herman's Head", "Quantum Leap" a "Burke's Law". Také si zahrála ve filmu s keltskou tématikou "Leprechaun" (1993), ale film byl naprostý propadák.

Role upovídané Rachel Green v televizním seriálu Přátelé "Friends", kde měla původně hrát roli Moniky ji vynesla dvě nominace na Emmy v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli a čtyři People's Choice Awards v kategorii Nejlepší herečka v komedii. Byla rovněž nominována na Zlatý globus v kategoriích Nejlepší herečka ve vedlejší roli v komedii, dramatu nebo minisérii. Svou první Emmy získala v roce 2002 v kategorii Nejlepší herečka v komediální sérii, o rok později v té samé kategorii získala nominaci na Zlatý globus a letos nominaci na cenu Emmy. Z Jennifer se najednou od roku 1994, kdy přišla první série Přátel stala hvězda a sex symbol. Její charakteristický účes inspiroval hodně žen po celém světě. Bylo natočeno již mnoho serií a všechny obletěly svět s velkým úspěchem. Po boku Jennifer se v Přátelých objevili Courteney Cox-Arquette, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer a Lisa Kudrow.

S Anistoninou nenadálou slávou přišly filmové nabídky. Nejprve vytvořila menší role v produkci Edwarda Burnse v romantické komedii Ona, jedině ona "She's the One" (1996) po boku Cameron Diaz. Hlavní role pak ztvárnila v romantické komedii Perfektní záskok "Picture Perfect" (1997).

Po boku Bena Stillera si zahrála ve filmu Riskni to s Polly (2004). Zahrála si také v komediálním hitu Toma Shadyaca Božský Bruce (2003) s Jimem Carreym a Morganem Freemanem a kritiky ceněném snímku Miguela Artety Hodná holka (2002) s Jakem Gyllenhaalem, Johnem C. Reillym a Zooey Deschanel. Tato role jí vynesla nominaci na Independent Spirit Award a film jako takový byl v roce 2002 velmi vysoko ceněn kritiky festivalu Sundance.

Mezi její další filmy patří např Rocker (režie Stephen Herek, 2001) s Markem Wahlbergem, Perfektní záskok Glenna Gordona Carona s Kevinem Baconem a Olympií Dukakis, kritiky ceněný film Objekt mé touhy s Paulem Ruddem. Ve filmu Co je šeptem..., ztvárnila roli Sarah Huttinger, která se začne shánět po filmu Absolvent z roku 1967, protože pojme podezření, že její rodina mohla být pro tento příběh inspirací. Babička Katharine by byla onou svůdkyní z filmu a její vlastní matka dívkou, která utekla s tajemným mladíkem, po jehož totožnosti začne Sarah pátrat. Zahrála si zde s Kevinem Costnerem a Shirley MacLaine.

V roce 2005 si zahrála po boku Clive Owena hlavní roli ve filmu Hra s nevěrou (režie Mikael Håfström), kde se objevila jako šarmantní, krásná a svůdná Lucinda Harris, kterou sama Aniston označuje za zajímavou, ale zmučenou ženu. Po boku Vince Vaughna ztvárnila na jaře 2006 roli v romantické komedie The Break Up.

Dokonce se objevila v reklamě na mléko společně s Lisou Kudrow, v instruktážním videu k Win95 s Matthewem Perrym a na CD-ROM režírovaném Stevenem Spilbergem. Co se osobního života týče údajně prý také chodila se všemi třemi mužskými představiteli z "Přátel". V současnosti žije v Los Angeles.
 
 

Reklama